رقابت های بسکتبال جوانان زیر ۱۸ سال آسیا - نیوزیلند و استرالیا فینالیست شدندرقابت های بسکتبال جوانان زیر ۱۸ سال آسیا که به میزبانی تایلند برگزار می‌شود با فینالیست شدن نیوزیلند و استرالیا پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، امروز مرحله نیمه نهایی رقابت‌های بسکتبال قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا برگزار شد.
در نخستین مسابقه تیم‌های ملی بسکتبال نیوزیلند و چین مقابل هم قرار گرفتند. در این دیدار نیوزیلند با نتیجه ۸۷ بر ۸۲ چین را شکست داد و به فینال رسید. نیوزیلند که حالا فینالیست رقابت‌های قهرمانی آسیا است روز گذشته نیز ایران را در مرحله یک چهارم نهایی شکست داده بود.
در دومین بازی مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها تیم‌های فیلیپین و استرالیا مقابل هم قرار گرفتند. این دیدار با نتیجه ۷۷ بر ۴۳ به سود تیم استرالیا به پایان رسید. به این ترتیب تیم‌های نیوزیلند و استرالیا در فینال رقابت‌های بسکتبال قهرمانی جوانان زیر ۱۸ سال آسیا به مصاف هم میروند. این دو تیم در مرحله مقدماتی و در گروه C نیز با یکدیگر هم گروه بودند که استرالیا با نتیجه ۱۱۱ بر ۶۲ پیروز شده بود.
فردا تیم های ملی بسکتبال ایران و ژاپن نیز برای کسب مقام های پنجمی و ششمی به مصاف هم می روند. این مسابقه از ساعت ۸:۴۵ صبح به وقت تهران آغاز می شود.
تیم‌های ملی بسکتبال جوانان کره جنوبی و بحرین نیز برای کسب مقام های هفتم و هشتم مقابل هم قرار میگیرند، دیداری که از ساعت ۶:۳۰ آغاز می شود.